افزایش کیفیت کالاهای داخلی پیش نیاز مبارزه با قاچاقبه گزارش روابط عمومی این سازمان، حسین نجاتی روز یکشنبه در جلسه کارگروه حمایت از تولید استان خاطرنشان کرد: سال گذشته با برگزاری جلساتی با حضور صاحبان مراکز خرید، تذکراتی برای مبارزه با قاچاق کالا به این مراکز ابلاغ و مقرر شد اجناس داخلی فروخته شود و یا اجناس خارجی به شکل خارجی و دارای نمایندگی عرضه شود.
وی اعلام کرد: افزایش مراکز خرید در استان آذربایجان شرقی و تبریز حاکی از رونق تولید و اشتغال در این مراکز است و نشان می دهد صنوف استان خود را با جریان جدید خرید و فروش وفق داده اند.
نجاتی با تاکید بر اینکه باید از اجناس داخلی حمایت شود، اظهارکرد: بسیاری از مراکز فروش به سمت فروش تولیدات داخلی سوق یافته اند.
وی افزود: در خصوص فروش کفش داخلی در استان موفقیت هایی کسب شده اکنون بسیاری از مراکز خرید فقط کفش ایرانی را عرضه می کنند.
به گزارش ایرنا، قاچاق کالا از دغدغه های اصلی تولیدکننده ها و تجار داخلی است و به نظر می رسد در کنار تشدید تدابیر کنترلی به فکر ارتقای کیفیت تولید خود باشیم تا در صورت وجود کالای قاچاق هم خریداران تمایلی به تهیه این کالاها نداشته باشند.
تنظیم و انتشار: پرویز انصاری
3071انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید