افزایش 29 درصدی ورود مسافران خارجی به کشور از مرز بازرگانجابر اکبرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد مسافران خارجی ورودی به ایران از طریق این مرز در هشت ماهه نخست سال قبل را 160 هزار اعلام کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه امسال به 207 هزار مسافر افزایش یافته است.
وی متوسط تردد روزانه مسافران داخلی و خارجی از طریق این پایانه مرزی را چهار هزار و 665 نفر عنوان کرد و گفت: بازرگان از مهمترین مرزهای زمینی کشور به شمار می رود.
وی همچنین از تردد 188 هزار و 510 دستگاه کامیون در هشت ماه نخست سال جاری از این پایانه خبر داد و اظهار کرد: میانگین تردد روزانه کامیون از این مرز 783 دستگاه بوده که نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.
وی ادامه داد: در این مدت به طور میانگین روزانه 51 دستگاه اتوبوس از این پایانه مرزی تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال سال قبل 56 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران (که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است) محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.
7132/3072
** خبرنگار: حمید قاسمی ** انتشار دهنده:علیرضا فولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید