افزون بر 133 هزار تن گندم از کشاورزان خراسان شمالی خریداری شدحضرتقلی حیدری دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه خرید گندم از 15 خرداد ماه آغاز شده است اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال 160 تا 170 هزار تن گندم از کشتزارهای استان خراسان شمالی برداشت شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته 256 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شد افزود: امسال گندم در سطح 49 هزار هکتار آبی و 101هزار هکتار دیم در استان خراسان شمالی کشت شده است.
حیدری با اشاره به پرداخت طلب گندم کاران افزود: تاکنون 851 میلیارد و 201 میلیون ریال به حساب گندم کاران خراسان شمالی پرداخت شده است و مبلغ 500 میلیارد ریال طلب کشاورزان از دولت می باشد.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نرخ تضمینی هر کیلوگرم گندم را 13 هزار ریال عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود با توجه به کاهش 40 درصدی بارندگی در پاییز و کاهش 93 درصدی بارندگی در بهار امسال، برداشت گندم آبی و دیم در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته باشد.
امسال برداشت غلات از کشتزارهای خراسان شمالی از 10 خرداد ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید