بی اطلاعی فعالان اقتصادی فارس از قوانین صادرات یکی از مشکلات استبه گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، خسرو فروغان در کمیته برنامه ریزی که با حضور اعضای آن برگزار شد بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات فعالان اقتصادی فارس، عمل نکردن برخی از ارگان ها و بخش خصوصی به تعهدات و وظائف خود در بخش صادرات استان است.
وی ادامه داد: استان فارس ظرفیت های تخصصی مطلوبی در بخش صادرات کشور دارد که این ظرفیت ها می تواند منشا فعالیت های اقتصادی مناسبی برای کشور باشد لذا استفاده از این پتانسیل ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت می تواند به بخش صادرات استان و تقویت و تبدیل آنها به فرصت کمک کند.
وی با بیان اینکه نقاط ضعف بخش صادرات استان باید به صورت پایه ای مورد توجه و بررسی قرار گیرد افزود: توسعه صادرات استان نیازمند همکاری های مشترک فعالان این بخش از جمله کمیسیون تجارت اتاق شیراز، صندوق توسعه صادرات و شرکت های مدیریت صادرات استان است که تعامل این بخش ها می تواند کمک شایانی به رونق و توسعه صادرات فارس کند.
فروغان اظهارداشت: با مدیریت صحیح، برنامه ریزی و تعامل مناسب می توان تعریف دقیق از صادرات پایدار و صادرکنندگان موفق در عرصه های بین المللی داشت و بخش خصوصی فارس می تواند با انجام کارهای موثر، جایگاه خود را در بخش صادرات استان و کشور بخوبی نشان دهد.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز گفت: صادرات موفق و پایدار نیازمند برنامه ریزی مناسب است که بخش صادرات استان نیز باید دارای یک برنامه منسجم و مدون باشد زیرا در حال حاضر شرایط برای انجام فعالیت های صادراتی در بخش دولتی و خصوصی در کشور فراهم است و با برنامه ریزی می توان در این عرصه حضوری موفق و مناسب داشت.
سید رضا ساداتی بیان کرد:بر این باوریم حرکت های بخش دولتی و خصوصی باید به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند و برای رونق و توسعه صادرات استان باید واحدهای تولیدی مطلوب شناسایی و از آنها حمایت شود تا صادرات با کیفیت و بر اساس استانداردهای جهانی و با قدرت رقابت در بازار جهانی داشته باشیم.
مدیرعامل صندوق توسعه ضمانت صادرات استان فارس هم گفت: تلاش ما در این صندوق انجام حرکت های موثر در بخش صادرات استان بر اساس نقشه مشخص، برنامه ریزی و مدیریت صحیح بودجه در استان است که امیدواریم شاهد تغییرات مثبت در عملکرد صادرات فارس باشیم.
سکینه سیاحی عنوان داشت: استفاده از خرد جمعی در بخش صادرات یکی از راهبردهای ما در این صندوق است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مسایل و مشکلات حوزه های مختلف صادرات در استان جمع آوری و با دقت بررسی می شود تا بتوانیم از ظرفیت بازارهای صادراتی استان استفاده مطلوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به نقش آموزش در صادرات موفق افزود: آموزش یکی از بخش های مهم و اصولی در بخش صادرات است و فعالان در این حوزه باید با راه و روش صحیح صادرات موفق و پایدار آشنا شوند.
او بیان کرد: در این زمینه و با هدف آموزش به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان، کارگاه آموزشی برای ارائه امکانات و چگونگی استفاده از پتانسیل های صندوق با همکاری اتاق بازرگانی شیراز، سازمان صنعت و معدن و تجارت استان و انجمن مدیران فارس دوشنبه 20 شهریور ماه جاری در شیراز برگزار می شود.
دریافت خبر: فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
3002/ 1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید