توسعه همکاری‌های گردشگری سلامت میان ایران و عمانبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، در نمایشگاه تخصصی سلامت و گردشگری که در مسقط برگزار شد، 30 غرفه ایرانی در بخش‌های تجهیزات بیمارستانی و گردشگری سلامت مانند بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه‌های تجهیزات پزشکی و وسایل یکبار مصرف بیمارستانی به منظور توسعه همکاری‌ها و آموزش، حضور یافتند.
«مجتبی خسروتاج» قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه نیز با حضور در نمایشگاه تخصصی سلامت و گردشگری، طی نشستی اختصاصی با «سلطان آل بوسعیدی» مشاور عالی وزیر بهداشت عمان، در زمینه توسعه گردشگری سلامت میان دو کشور، بحث و تبادل نظر کرد.
برپایه این گزارش، خسروتاج از 2 مرکز تجاری که توسط شرکت‌های ایرانی مستقر در آن کشور برای عرضه و بازاریابی محصولات ساختمانی و همچنین کلینیک ارائه خدمات تندرستی (با ابتکار و حضور پزشکان ایرانی) در عمان مشغول به فعالیت هستند، بازدید کرد و برای حمایت و کمک بیشتر به این نوع خدمات که می‌تواند منجر به توسعه صادرات کالا و خدمات گردشگری شود تصمیماتی اتخاذ شد.
در نمایشگاه تخصصی سلامت و گردشگری که همه ساله در مسقط برگزار می‌ شود آخرین توانمندی های آژانس های گردشگری سلامت، تجهیزات و وسایل بیمارستانی در معرض نمایش قرار داده می شود.
ایران، هندوستان و ترکیه در این نمایشگاه بیشترین تعداد غرفه ها را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمارها، صادرات ایران به عمان در سال 1395نسبت به سال 1394، معادل 42 درصد رشد داشته است.
صادرات کشورمان به عمان طی سال 1394، 376 میلیون دلار بود که با افزایش 157 میلیون دلاری، به 533 میلیون دلار طی سال 1395 رسیده است.
گفتنی است عمده‌ترین کالاهای صادراتی ایران به عمان، طی سال 1395، شامل حیوانات زنده، محصولات آهن، فولاد، مس، قیر و مصالح ساختمانی بوده است.
همچنین افزایش صادرات به کشور عمان طی مدت مذکور، ناشی از افزایش صادرات کالاهایی مانند سیمان سفید، محصولات آهن و فولاد و دام زنده و یا صادرات جدید کالاهایی مانند هادی‌های برقی، فرو سیلیوم وکلینگر، بوده است.
مهمترین اقلام وارداتی از کشور عمان نیز شامل و سائل نقلیه موتوری، دارو، گیرنده‌های رادیویی و پلی اتیلن ترفتالات بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* 3065* 60758تنظیم: محمد ملک دار * انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید