حضور شرکت های خدمات فنی و مهندسی ایران در نمایشگاه بین المللی عمانبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، «رشید الحریبی»، رئیس کمیسیون مناقصه های عمان در بازدید از غرفه‌های ایرانی، در نشستی با حضور فعالان این بخش، مهمترین مسائل مرتبط با خدمات فنی و مهندسی را مورد بحث قرار داد.
در این نشست بعضی از شرکت‌های ایرانی که برای کار در عمان با مشکلاتی مواجه هستند، با طرح مسائل خود با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کمیسیون عمان از نظرات مسئولان نیز استفاده کردند.
برپایه این گزارش، همزمان با این نمایشگاه و شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه، یک هیات 35 نفره به سرپرستی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با شرکت‌ های ساختمانی مرتبط در عمان به مذاکره پرداخته و در نشستی با مسئولان کمیسیون مناقصه های عمان با ضوابط و شرایط اخذ پروژه های ساختمانی در کشور عمان سوالات و مسائل خود را مطرح کنند.
به گزارش ایرنا، بر اساس آمار، صادرات ایران به عمان در سال 1395نسبت به سال 1394، معادل 42 درصد رشد داشته است.
صادرات کشورمان به عمان طی سال 1394، 376 میلیون دلار بود که با افزایش 157 میلیون دلاری، به 533 میلیون دلار طی سال 1395 رسیده است.
گفتنی است عمده‌ترین کالاهای صادراتی ایران به عمان، طی سال 1395، شامل حیوانات زنده، محصولات آهن، فولاد، مس، قیر و مصالح ساختمانی بوده است.
همچنین افزایش صادرات به کشور عمان طی مدت مذکور، ناشی از افزایش صادرات کالاهایی مانند سیمان سفید، محصولات آهن و فولاد و دام زنده و یا صادرات جدید کالاهایی مانند هادی‌های برقی، فرو سیلیوم وکلینگر، بوده است.
مهمترین اقلام وارداتی از کشور عمان نیز شامل وسائل نقلیه موتوری، دارو، گیرنده‌های رادیویی و پلی اتیلن ترفتالات بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* 3065* 6075*تنظیم: محمد ملک دار * انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید