رئیس صنعت بوشهر: بانوان نقشی موثر در افزایش تولید و اشتغال دارندبه گزارش ایرنا، سید حسین حسینی محمدی روز چهارشنبه در نشست طرح ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی در بوشهر افزود: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی ابتدا باید در خانواده ها نهادینه و ترویج یابد تا بدنبال آن تولید محصولات داخلی افزایش یافته و کسب و کارها در جامعه رونق بیشتری بگیرد.
وی بیان کرد: بانوان نیز به عنوان یک ظرفیت مهم در این بخش می توانند با مشارکت و کارآفرینی بیشتری در بخش های مختلف جامعه ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را تسریع کنند.
حسینی محمدی تاکید کرد: استفاده از کالاهای ایرانی علاوه بر رونق تولید و اشتغال می تواند کسب و کارها را در جامعه توسعه دهد.
وی بیان کرد: در این ارتباط دولت برنامه های متعددی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بویژه حمایت از تولیدات داخلی نظیر اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و نوسازی و بازسازی واحد های صنعتی و معدنی در قالب قانون رفع موانع تولید دردستور کار خود قرار داده است.
حسینی محمدی با اشاره به برنامه های اقتصادی دولت بر مبنای اقتصاد مقاومتی بیان کرد: به منظور ارتقا توان تولید پنج بسته شامل تامین مالی و سرمایه گذاری، جذب توسعه و تعمیق تکنولوزی، تجارت خارجی (توسعه صادرات غیر نفتی و مدیریت هدفمند واردات) و بسته اشتغال و توانمند سازی نیروی کار، 44 برنامه برای رونق اقتصادی تولید و توسعه اقتصادی طرح ریزی شده است.
وی اضافه کرد: با پیگیری برای محقق شدن برنامه ها شاهد بهبود فضای کسب و کار، افزایش تولیدات داخلی، صادرات غیر نفتی و بدنبال آن کاهش آمار بیکاری در جامعه خواهیم بود.
7212/6043
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید