زاخارووا: رسانه های غربی اخبار جعلی از جنگ سوریه منتشر می کنندبه گزارش ایرنا، «ماریا زاخارووا» در نشست خبری هفتگی بعداز ظهر پنجشنبه با رسانه های داخلی و خارجی، در واکنش به اخبار رسانه های غربی و بلومبرگ در خصوص کشته شدن صدها فرد مرتبط با روسیه در سوریه به علت حملات هوایی آمریکا، آنها را تکذیب کرد.
وی گفت: بسیاری از خبرنگاران از ما درخواست کرده اند که در خصوص اخبار بلومبرگ و سایر رسانه های غربی در خصوص بمباران یک مرکز در دیرالزور (سوریه) و کشته شدن بسیاری از شهروندان روس توضیح دهیم.
زاخاروا ادامه داد: جالب توجه است که قبل از همه باید بگویم این اخبار جعلی را نخست جنگجویان ضددولت سوریه منتشر کرده اند.
وی تصریح کرد: آنها با انتشار یک تصویر (تخیلی) از سطح کره مریخ و افزودن عکس چند جنگ افزار منهدم شده ارتش اوکراین در سال 2014 به آن، اعلام کرده اند که این تصویر متعلق به نیروهای روسیه در سوریه است و بر اساس آن صدها نفر کشته شده اند، حال آنکه تنها پنج نفر کشته شده اند نه صدها نفر.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: در منطقه مورد مناقشه در شمال سوریه، شمار زیادی از اتباع کشورهای جهان از جمله شهروندان سوریه و سایر کشورهای همسود با اهداف متفاوت حضور دارند و اکثرا هم عضو سازمان های دولتی نیستند.
به گفته زاخارووا؛ طبق وظیفه ذاتی وزارت امور خارجه روسیه مبنی بر حفاظت از جان شهروندان روس در سراسر جهان، ما موضوع را با دقت پیگیری می کنیم، اما بار دیگر تکرار می کنیم که فعالیت دیپلماتیک در این منطقه دشوار است.
وی در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: آمریکایی ها از تلفات نظامیان روس در سوریه سخن می گویند و با بزرگ نمایی تلاش می کنند کشته شدن پنج نفر را 100 نفر اعلام کنند که کار همیشگی در سیاست های رسانه ای آنان است.
زاخارووا افزود: اگر نگاهی به تلفات آمریکایی ها در طول سال های حضور در عراق داشته باشیم، می بینیم که آمار تلفات آنان تکاندهنده است و بهتر است رسانه های غربی به جای انتشار اطلاعات نادرست از تلفات روسیه در سوریه، به وضعیت واقعی آمریکا در این موارد نگاهی بیندازند.
وی در ادامه گفت: آمریکا در هفته گذشته محدوده ای به شعاع 55 کیلومتری منطقه تنف را اشغال کرده است و این کار آنان، باعث شده است که داعشی ها در این محدوده احساس آزادی کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: آمریکا می گوید که جنگجویانی که در این محدوده دستگیر می شوند و مرتکب جنایت می شوند، باید به کشورهای دیگر منتقل شوند، حال آنکه طبق رسم معمول هر فردی که در کشوری جنایت می کند، باید در آن کشور باقی بماند و مجازات شود که در این مورد مشخصا منظور ما سوریه است.
اروپام**391**1346**1486**رحمت الله خدادادی**انتشاردهنده: محسن شریفی**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید