سرمایه گذاران اردنی:به چشم انداز همکاری های تهران وامان خوشبین هستیمبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دو طرف در باره همکاری های اقتصادی دو جانبه، اهتمام به بخش خصوصی با وجود موانع موجود در تعاملات رسمی در چارچوب برنامه ی ششم اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تبادل نظر کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار در جریان موانع و مشکلات تجار و سرمایه گذاران اردنی برای فعالیت در ایران قرار گرفت و آمادگی خود را برای برطرف کردن آن ها و ارائه تسهیلات لازم به منظور تقویت همکاری و جذب سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد.
سرمایه گذاران اردنی هم ایران را از نظر منابع غنی اقتصادی و بازار بزرگ ، ظرفیت قابل توجهی ارزیابی و چشم انداز فعالیت ها و همکاری های خود با جمهوری اسلامی ایران را خوشبینانه توصیف کردند.
براساس بیانیه خبری سفارت ایران در اردن، مبادلات بازرگانی و جذب سرمایه در چند سال گذشته به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان 140 درصد و به نسبت پیش از سال 1394 افزون بر 50 درصد رشد داشته است.
مهمترین حوزه های سرمایه گذاری دو کشور در سه سال گذشته در زمینه رنگ و رزین، هواپیمایی، فولاد، لوازم بهداشتی، دارو و دخانیات بوده است.
خاورم**6116 ** 1324// انتشار دهنده: فردین پازوکیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید