سفیر ایران در سنگاپور: کاروان تجاری سنگاپور آذرماه عازم ایران می شودبه گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، جواد انصاری با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها که در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، اظهار داشت: باید نسبت به بعضی از کشورها با نگاه اقتصادی و دیپلماسی اقتصادی فعال تری برخورد کنیم چرا که امروزه شالوده دیپلماسی سیاسی و فرهنگی باید حتما بر پایه اهداف و منافع اقتصادی باشد.
وی ادامه داد: دیپلماسی سیاسی از یک پوشش و لباس تشریفاتی برخوردار است و مسلما ما باید از آن بخش ها استفاده کنیم و اما سوای آن منافع، امنیت ملی و جایگاه ایران در جهان باید به منافع ملی و اساس آن اقتصادی کشور بیشتر توجه شود.
انصاری اظهار کرد: باید سرپل هایی شناسایی کرده و آنها را همکار و شریک خوب اقتصادی خود بدانیم چرا که اکنون با بسیاری از کشورها روابط خوبی داشته و آن را حفظ کردیم.
دیپلمات کشورمان در جنوب شرق آسیا گفت: یکی از نقاط و زمینه همکاری های اقتصادی، سنگاپور است و قطب اقتصادی در آسیا و در دنیا به حساب می آید که با نداشتن یک قطره نفت و مخازن زیر زمینی، 70 درصد از سوخت آسیا را توسط پالایشگاههای خود تامین می کند.
انصاری تصریح کرد: هر دو کشور ایران و سنگاپور، ظرفیت و امکانات وسیع و مستعد داریم که می توانیم مشارکت خوبی داشته باشیم اما متاسفانه برخی سیاستهای حاکم بر روابط ، مانع و مزاحم است.
وی با اشاره به اینکه با وجود سایه تاریک تحریم های غیر قانونی، همکاری های تجاری میان ایران و سنگاپور بسیار خوب است، گفت: در سایه همین ارتباطات حسنه، اوایل ماه آذر، کاروان تجاری و بازرگانی متشکل از کاروان صنایع، تجارت نفت و گاز وارد ایران می شود.
سفیر کشورمان در سنگاپور اظهار کرد: دیروز، این مطلب از طریق فدراسیون تجارت سنگاپور برای کشورمان اعلام شد تا زمینه مساعد برای بازدید ملاقات با برخی مسئولان فراهم شود.

**ایرنا به لحاظ رسانه ای از رسالت خاصی در جامعه برخوردار است
سفیر ایران در سنگاپور گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به لحاظ وقوف به رسالتش و در راستای پاسخگویی به انتظارات مردم، از صحت و درستی اخبار برخوردار است.
وی با بیان اینکه هر زمانی بحث انتقاد و بی اعتمادی عمومی نسبت به یک رسانه ایجاد می شود، مطمئنا ناشی از عملکرد خود رسانه بوده است، افزود: ایرنا در رسالت حرفه ای خود بدون آنکه شائبه انحراف از مسیر داشته باشد، نمره بالایی در میان مردم دارد.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، 5 آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی(ره) تهران گشایش یافته است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 ادامه دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در غرفه شماره 229 در ایام فعالیت نمایشگاه مطبوعات، پذیرای حضور بازدیدکنندگان است.
تهرام/7247**1055
خبرنگار: امین کمالی فر**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید