سومین نمایشگاه توانمندی های هرمزگان در عمان برپا می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، علی رئوفی عصر شنبه در ششمین نشست شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی هرمزگان اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیت های بخش خصوصی هرمزگان برپا می شود و این بخش از این فرصت مهم به صورت مناسب استفاده کند.
وی با اشاره به نزدیکی فرهنگی مردم عمان و استان هرمزگان، تصریح کرد: در برپایی نمایشگاه توانمندی‌های هرمزگان به انتقال ظرفیت‌های فرهنگی استان به ویژه در حوزه صنایع دستی توجه ویژه شود.
رئوفی تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در این نمایشگاه موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا بخش گردشگری صنعت نوظهوری است که می تواند زمینه‌ساز رونق بسیاری از بخش‌ها باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: کشورهای حوزه خلیج فارس ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات انواع محصولات تولیدی استان به ویژه محصولات کشاورزی و صنایع معدنی هرمزگان هستند.
رئوفی با اشاره به اهمیت استفاده مناسب از بازار کشور قطر در صادرات انواع محصولات، تصریح کرد: محصولات ارسالی به کشور قطر به ویژه محصولات کشاورزی به صورت استاندارد و با رعایت معیارهای مورد نظرکشور مقصد ارسال شود تا این بازار مهم از دست نرود.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از سفر استاندار استان پولیای کشور ایتالیا به هرمزگان خبر داد و اظهار داشت: استاندار پولیای ایتالیا با هدف تعمیق و گسترش روابط بین دو استان به احتمال زیاد اواخر آذر و یا اوایل دی‌ماه سال جاری به هرمزگان سفر خواهد کرد.
کشور عمان روابط سیاسی خوبی با ایران دارد و بازار کشور عمان از جمله بازارهای هدف تجار هرمزگانی است که فاصله نزدیک و کاهش هزینه های حمل و نقل، اشتراکات فرهنگی و مذهبی، علاقمندی مردم عمان به تولیدات ایران، تجربه موفق بازرگانان هرمزگان در کشور عمان ، اهمیت حضور تجار این استان در بازار عمان را بیشتر کرده است.
کشور عمان با برخورداری از 94.8 تولید ناخالص ملی ، نرخ تورم 1.6 و 10 میلیارد دلار بدهی خارجی گزینه خوبی برای انجام مبادلات تجاری با کشور ایران است.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید