شهردار دلیجان خواهرخواندگی با دیلیجان ارمنستان را فصلی نو در روابط دو منطقه دانستمهدی اسماعیلی در گفت و گو با ایرنا افزود: سفر به ارمنستات با دعوت شهردار انجمن شهر دیلیجان ارمنستان صورت گرفته و در این سفر معاون عمرانی استاندار مرکزی، فرماندار، شهردار، رئیس شورا شهر دلیجان و چند تن از صنعتگران دلیجان حضور دارند.
وی اظهار کرد: امضای پیمان خواهرخواندگی 2 شهر دلیجان ایران با دیلیجان ارمنستان در چند سال اخیر در دستور کار قرار دارد و تحقق آن بهبود و گسترش روابط فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و گردشگری دو منطقه را دار پی خواهد داشت.
شهردار دلیجان گفت: عقد پیمان خواهرخواندگی زمینه‌ساز رشد صنعت گردشگری در هر 2 شهر می شود و این پیمان سبب رونق و رشد هرچه بیشتر صنعت گردشگری شهرستان می‌شود.
شهردار دلیجان بیان کرد: برقراری پیمان خواهر خواندگی منجر به شناخت دقیق‌تر دو طرف است و زمینه تحکیم و توسعه همکاری‌ها و ارتباطات دراز مدت را فراهم می کند.
سفیر ارمنستان درروزهای 13 و 14 تیرماه 96 از شهرستان دلیجان و پتانسیل های گردشگری و صنعتی آن بازدید کرد و گزارش سفر و اعلام آمادگی صنعتگران دلیجانی را برای گسترش روابط کاری با ارمنستان، برای مسئولان ایران و استان ارسال کرد.
دیلیجان شهری در شمال ارمنستان است که در استان تاووش واقع شده‌است، این شهر منطقه ای سرسبز است که به آن سوئیس کوچک گفته می‌شود و با 13 کیلومتر وسعت 24 هزار نفر جمعیت دارد.
دلیجان از توابع استان مرکزی نیز در منتهی الیه جنوب شرقی این استان قرار دارد و فاصله آن تا شهر اراک 145 کیلومتر است.
این شهرستان از شمال به استان قم، از جنوب به شهر شاهین شهر استان اصفهان، از شرق به شهرستان کاشان و از غرب به شهرستان محلات محدود است.
شهرستان دلیجان دارای یک بخش مرکزی، 2 شهر دلیجان و نراق، چهار دهستان و 100 آبادی دارای سَکنه است.
7277/6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید