صدور مجوز مشاغل خانگی قالی بافی برای 32 هزار نفر در فارسبه گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس علی همیت گفت:‌ از سال 1388 که سامانه مشاغل خانگی ایجاد شد 75هزارنفردر زمینه قالیبافی و حرف مرتبط ثبت نام کردند که بالاترین آماردر میان مشاغل خانگی است.
وی افزود:‌ فرش دستباف در سال های اخیر همواره رقم قابل توجهی از صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است و با اتکای کامل به منابع داخلی، امکانات و خلاقیت تولید کنندگان داخلی و ارزبری بسیار کم، سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال و تحصیل درآمد کشور داشته است.
همتی گفت : فرش دستباف قادر است با ایفای نقش مکمل برای بخش کشاورزی درمناطق روستایی، موجب اشتغال در روستاها و مناطق عشایری و افزایش درآمد روستاییان و عشایر شود و انگیزه باقی ماندن در روستاها را نیز افزایش دهده و از مهاجرت بی رویه به شهر جلوگیری کند.
وی اظهار داشت : در استان فارس بیش از 160 هزار بافنده فرش دستباف فعالیت دارند که اکثرا در کنار کارهای دامداری، کشاورزی و خانه داری و یا به عنوان شغل مشغول بافت انواع فرش و گبه هستند که ازاین تعداد حدود 122هزارنفر کارت قالیبافی از اتحادیه های صنفی و یا شرکت های تعاونی روستایی دریافت داشته اند.
دریافت خبر: سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6122/ 1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید