لندن روسیه را به دست داشتن در حملات سایبری متهم کردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ویلیامسون اظهار داشت: ما وارد فصل جدیدی از ستیزه‌جویی شده و شاهد مجموعه‌ای اقدامات نظامی مخرب و مرگبار و حملات سایبری هستیم.
وی بابیان اینکه روسیه کتاب قانون را از طریق تضعیف دمکراسی «پاره کرده است» هشدار داد که انگلیس بایستی خود را برای مقابله با چنین تهدیدهایی آماده سازد.
تیرماه گذشته حملات سایبری گسترده‌ای در ابعاد جهانی به برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در آمریکا، اروپا و بخشی از آسیا صورت گرفت. این حمله که ‘نوت پتیا’ نام‌گذاری شد در روزهای پایانی ژوئن 2017 از اوکراین آغاز شد باعث بروز اختلال نرم‌افزاری در سراسر جهان شد و هزاران کامپیوتر را فلج کرد.
شرکت مواد ضدعفونی‌کننده «دتول» و شرکت دارویی استرپسیل ازجمله شرکت‌های انگلیسی بودند که تحت تأثیر این حمله سایبری قرار گرفتند.
لرد طارق احمد معاون وزیر امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که لندن ‘معتقد است دولت روسیه، به‌ویژه ارتش این کشور مسئول حمله سایبری نوت پتیا می‌باشد’
وی افزود: این حمله نشان‌ دهنده تداوم بی‌اعتنایی روسیه به حاکمیت اوکراین است. کرملین روسیه را در تقابل مستقیم با غرب قرار داده و این در حالی است که نیاز به چنین رفتاری نیست.
این سیاستمدار انگلیسی از روسیه خواست تا به‌ عنوان عضوی مسئول در چارچوب جامعه جهانی رفتار کند و از اقداماتی که موجب تضعیف دمکراسی می‌شود دست بردارد.
با این‌حال روسیه چنین اتهاماتی را رد کرده و آن‌ها بی‌پایه و اساس می‌داند.
ویلیامسون پیشتر نیز مدعی شده بود که روسیه به دنبال ضربه زدن به اقتصاد انگلیس از طریق حمله به زیرساخت‌های این کشور است.
وی گفته بود که این اقدام روسیه می‌تواند منجر به مرگ‌ومیر هزاران نفر در انگلیس شود.
روابط روسیه و انگلیس به‌شدت متشنج است. «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس سال گذشته مسکو را متهم به تجاوز نظامی کرده و در ماه دسامبر نیز بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس عنوان کرد شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد روسیه در حال دخالت در انتخابات کشورهای غربی است.
اروپام ** هـ ن *شبس*1613*انتشار دهندده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید