مدیران از ظرفیت واردات برای کاهش قیمت مواد پروتئینی در آذربایجان غربی استفاده کنندنادر صفرزاده روز یکشنبه در سومین جلسه کمیسیون تنظیم بازار آذربایجان غربی افزود:با واردات موقت دام زنده از کشورهای همسایه که قیمت مناسب تری نسبت به داخل کشور دارند، علاوه بر تاثیر بر کاهش قیمت مرغ زمینه فعالیت کشتارگاه های استان نیز فراهم می شود.
وی اظهار کرد: افزایش قیمت مواد پروتئینی از جمله گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ اقشار مختلف جامعه را با مشکل مواجه کرده و دولت مصمم است در 2 حوزه تامین رضایت مصرف کننده و کمک به تولیدکنندگان وارد عرصه شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با صدور مجوزهای جدید، حمایت تسهیلاتی از تولیدکنندگان و تغییر وضعیت مرغداری های تخم گذار به گوشتی شاهد افزایش عرضه و کاهش قیمت گوشت سفید در بازارهای مصرف استان باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از مسئولان جهاد کشاورزی استان خواست با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز، هر چه سریعتر نسبت به حل این مشکل و تامین گوشت و تخم مرغ با قیمت مناسب اقدام کنند.
مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مهمترین دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ، گرمای بالای هوا در فصل تابستان است که این امر موجب جلوگیری از جوجه ریزی و تامین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز کشور شده است.
اسماعیل کریم زاده افزود: کاهش جمعیت دامی و صادرات گوسفند زنده در ماه های گذشته نیز از دیگر دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در استان است.
وی اضافه کرد: متاسفانه در 2 سال گذشته نتوانسته ایم تسهیلات لازم را در اختیار واحدهای پروار بندی و پرورش دهندگان مرغ گوشتی در استان قرار دهیم که این امر نیز در کاهش توان واحدهای داخلی در تولید موثر بوده است.
به گزارش ایرنا، در چندهفته گذشته افزایش قیمت مواد پروتئینی در استان موجب بروز مشکلات زیادی برای مردم شده است.
در برخی خرده فروشی ها قیمت مرغ به مرز 9 هزار تومان نیز رسید.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید