مقام اروپایی: روابط اقتصادی را در چارچوب برجام تنظیم می کنیمبه گزارش شنبه تارنمای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، «فیل هوگان» در حاشیه نشست مشترک امروز فعالان اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا در پاسخ به این سوال که موضع اتحادیه اروپا در قبال تحریم‌های احتمالی آمریکا در آینده علیه ایران چپیست، افزود: اتحادیه اروپا به طور کامل به برجام پایبند است و در چارچوب آن فعالیت می‌کند و نشست‌های مختلفی در اتحادیه برگزار شده است و مقام های اروپایی نیز بارها این را اعلام کرده‌اند.
وی در مورد افتتاح دفتر اتحادیه اروپا در ایران گفت: من برای توسعه روابط اقتصادی و کسب‌وکار اینجایم. افتتاح دفتر یک مساله سیاسی است و افراد دیگری مانند خانم موگرینی (مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) مسوول آن به شمار می روند.
این مقام اروپایی افزود: فکر می‌کنم این مساله در حال پیگیری است اما ما یک هیات تجاری هستیم که قصد داریم در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی بحث و تبادل‌نظر داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، هیات 70 نفری از فعالان اقتصادی اروپایی امروز (شنبه) با سرپرستی «فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، به ایران آمدند.
در این هیات فعال در زمینه کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی، 25 مقام بلندپایه حضور دارند.
هدف از حضور این هیات در ایران، بررسی ظرفیت‌های موجود و افزایش همکاری‌های تجاری بویژه در بخش محصولات کشاورزی اعلام شده است.
برای صادرات محصولات کشاورزی به اروپا موانعی جدی مانند نقل و انتقال پول و تعرفه های گمرکی وجود دارد که توافق های تجاری با این هیات می تواند صادرات به این قاره را تسهیل کرده و در مجموع حجم تجارت ایران با قاره سبز را افزایش دهد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*9132*1961* تنظیم: فرزانه سلامت بخش*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید