نعمت زاده:دردولت یازدهم رشد منفی 10.5 درصدی صنعت به مثبت تبدیل شدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدرضا نعمت زاده» امروز (چهارشنبه) در پایان آخرین جلسه هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: در طول چهار سال گذشته مشکل خاصی وجود نداشته، زیرا همواره همکاری و محبت آحاد مردم و مسئولان را با خود داشتم، اما در آغاز اصلاح وضعیت صنعت در شروع بکار دولت یازدهم با آشفتگی ها، رکود فراوان و رشد منفی مواجه بودیم.
وی بیان داشت: در این روزهای پایانی حضور در مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت، توجه آحاد جامعه را به امر تولید داخلی و مصرف کالای ایرانی جلب می کنم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، همه مسئولان و حکم عقل است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: باید توجه کنیم که ایران کشور ماست و باید با استفاده از تولیدات و محصولات داخلی، به ایجاد اشتغال برای جوانان خود بپردازیم.
وی ابراز امیدواری کرد آحاد مردم و مسئولان با مشارکت یکدیگر زمینه های تبدیل کشور به کشوری صنعتی و مقتدر را در عرصه علمی و فنی فراهم کنند.

** لزوم حمایت منطقی و همه جانبه از تولید
نعمت زاده همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اولویت های دولت دوازدهم برای حمایت از تولید، تصریح کرد: در زمینه صنعت و معدن باید حمایت منطقی و همه جانبه از تولید داخلی و اشتغال انجام شود.
وی ادامه داد: در زمینه تجارت، باید به صادرات توجهی ویژه داشت و موانع موجود در بخش های بین الملل، همچنین روابط بانکی و سیاسی باید رفع شود تا تجار و فعالان اقتصادی بتوانند کار کنند.
این عضو کابینه دولت یازدهم تاکید کرد: تامین کالاهای داخلی که در دولت یازدهم به وفور انجام شده، باید کماکان با کیفیت و رقابت پذیری بیشتر تداوم یابد.
نعمت زاده بر لزوم رسوخ فناوری های جدید و نوین در صنعت تاکید کرد و گفت: باید تا آنجایی که ممکن است صنایع کشور دانش بنیان شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: خدمت رسانی اینجانب در بخش تولید ادامه خواهد یافت، زیرا از کودکی در همین بخش فعال بوده و یاد گرفته ام.
نعمت زاده ادامه داد: اینجانب از حدود یک سال پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی به عنوان یک سرباز کوچک در خدمت ملت بوده و هستم و تا زمانی که جان در بدن دارم به انجام وظیفه و ادای دین خواهم پرداخت.
وی همچنین مطرح بودن به عنوان مدیرعامل شستا را پس از پایان مسئولیت در دولت یازدهم تکذیب کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* 3065*1561** خبرنگار: محمد ملک دار* انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید