وجود بیش از سه هزار و 500 شرکت فنی مهندسی ، توانمندی مازندران در صادرات به روسیهبه گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، حسن خیریان پور ظهر سه شنبه در بدو ورود به ولگاگراد برای شرکت در اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با محوریت مازندران افزود : مطالعه ، طراحی و اجرای طرح های عمرانی از جمله مسکن ، شبکه آبیاری و زهکشی ، راه و پل سازی ، تاسیسات آب و فاضلاب و انتقال تکنولوژی از خدمات فنی و مهندسی در استان است.
وی به اهمیت فرآوری محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت : از آنجائی که این نخستین نمایشگاه تجاری و تولیدی بخش خصوصی استان مازندران در روسیه است ، گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بین 2 استان مازندران و ولگاگراد روسیه ضروری است.
خیریان پور با اظهار اینکه مازندران اشتراکات زیادی با ولگاگراد روسیه دارد ، افزود : توسعه صادرات غیرنفتی از برنامه های اقتصاد مقاومتی و بسته حمایتی رونق تولید به شمار می رود.
وی با بیان اینکه توجه به تولید و اشتغال جزو برنامه های مهم اقتصاد مقاومتی به شمار می رود، یادآور شد : یکی از پنج بسته حمایتی و رونق تولید ، توسعه صادرات غیرنفتی است و مازندران نیز ظرفیت های خوبی در زمینه تولید و خدمات فنی و مهندسی دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران درباره تراز تجاری مازندران با روسیه و ولگاگراد با بیان اینکه، وضعیت چندان مناسب نیست در عین حال گفت: می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های 2 استان، تراز تجاری بین دو منطقه را افزایش دهیم.
خیریان پور با تاکید بر تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی یادآور شد: تفاهمنامه های مختلفی در این زمینه وجود دارد و بخش خصوصی برای رونق بخشی به تولید و صادرات باید فعال تر شود.
به گزارش ایرنا،هیات متشکل از مدیران بنگاه های اقتصادی و تولیدی برای شرکت در اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی مازندران امروز به ولگاگراد روسیه اعزام شدند.
این هیات که به همت اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و به سرپرستی حسن خیریان پور معاون استاندار مازندران راهی روسیه شده ، قرار است در نمایشگاه توانمندی های بخش های اقتصادی و تولیدی مازندران حضور پیدا کنند.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید