وزیر امورخارجه آلمان: تحرکات نظامی در شمال سوریه باید متوقف شودبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش ترکیه از ماه گذشته، عملیاتی موسوم به «شاخه زیتون» را در شهر عفرین واقع در شمال سوریه آغاز و هدف از آن را نابودی گروه‌هایی اعلام کرده است که آن‌ها را تروریست قلمداد می‌کند.
این عملیات که انتظار می‌رود به تعمیق و گسترش بحران در مناطق مرزی ترکیه و سوریه منجر شود، تاکنون واکنش‌های بین‌المللی بسیاری را به همراه داشته است.
اتحادیه اروپا ماه آینده میلادی در بروکسل پایتخت بلژیک، میزبان اجلاسی درخصوص سوریه است و تدوین ساز و کار این اجلاس در دستور کار فعلی نشست غیررسمی وزیران خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در بلغارستان قرار دارد.
«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز پنجشنبه در همین رابطه گفت: لازم است که گفت وگوهای صلح سازمان ملل هرچه سریعتر آغاز شود … ما در سوریه با یک جنگ داخلی مواجه هستیم و اکنون خطر بحران‌های بزرگ منطقه‌ای احساس می‌شود.
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا هم در این رابطه گفت: وضعیت انسانی در سوریه همچنان اسف‍‌بار است و تلاش داریم تا در داخل این کشور و نیز در کشورهای همسایه یعنی اردن، لبنان و ترکیه، مشوق ارسال کمک‌های بشردوستانه باشیم.
امروز نخستین روز از نشست غیررسمی وزیران خارجه اتحادیه اروپا در صوفیه بلغارستان بود. این نشست فردا (جمعه 27 بهمن) به کار خود پایان می دهد.
شبس ** 9386 *1488*انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید