کرباسیان: تولید داخل افتخار کشور است و باید اصناف به آن توجه کنندبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مسعود کرباسیان» امروز (یکشنبه) در نشست هم اندیشی وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با روسای اتاق های اصناف مراکز استانها افزود: نگاه به اصناف نگاه تولیدکننده و محور آن نیز تولید داخل است و باید تولید داخل ارزش باشد و کیفیت در تولیدات داخل مورد توجه قرار گیرد.
روسای اتاق های اصناف مراکز استانها در این نشست با اشاره به قانون مالیات برارزش افزوده به عنوان دغدغه اصلی اصناف از وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی خواستند، با توجه به رکود بازار در این مورد اقدامات لازم انجام شود.
کرباسیان در پاسخ به این درخواست گفت: مالیات بر ارزش افزوده قانونی در مجلس است و تلاش شده برای شفاف سازی و سرعت بخشی اقداماتی انجام شود و ما نیز همه تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم.
وی درباره درخواست اصناف برای بهبود فضای کسب و کار گفت: این موضوع همواره در دستور کار دولت یازدهم و دوازدهم بوده و از اعضای اتاق اصناف می خواهیم که دیدگاههای خود را در اختیار ما قرار دهند.
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم در ادامه به تشکیل شورای گفت و گو اشاره کرد و گفت: همواره بین بخش تولید و اصناف تعارض وجود داشته است که برای حل این مسئه و به حداقل رساندن این آسیب ها، باید شورای گفت و گو تشکیل شود.
کرباسیان در باره مشکل نقدینگی اصناف نیز گفت: بانک مرکزی به دنبال حبس پول نیست، بلکه با محدودیت هایی روبه رو است و نباید انتظار داشته باشیم که ایجاد سرمایه گذاری کند با این حال، قانون اصلاح نظام بانکی را به مجلس ارائه می کنیم.
وی با بیان اینکه با معرفی شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت همدلی و هماهنگی بین دو وزارتخانه ایجاد خواهد شد، گفت: باید این موضوع را به فال نیک بگیریم و ثمره آن به کارآفرینان می رسد.
کرباسیان در پایان از اقدامات «علی طیب نیا» قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی 17 مرداد ماه جاری «مسعود کرباسیان» را به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم به مجلس معرفی کرد.
وی اکنون رییس کل گمرک ایران است که توانست گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی را مستقر کند.
کرباسیان 61 ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در20 ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام*9132**1070**1561**خبرنگار: فرزانه سلامت بخش**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید