گلایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از قرار گرفتن در لیست واگذاری‌هابه گزارش ایرنا از شبکه تولید و تجارت ایران، «محمدحسین مقیسه» افزود: رایزنی هایی با وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام گرفت و دلایلی مطرح شد که صندوق‌ها در شرایط کنونی نباید وارد لیست واگذاری‌ها شوند و در شرایط کنونی باید از همه ظرفیت های موجود برای توسعه و رونق تولید و اشتغال استفاده کرد.

**حمایت از طرح‌های حوزه گردشگری
مقیسه حمایت از طرح‌های حوزه گردشگری را از جمله برنامه‌های صندوق دانست و گفت: هیات مدیره صندوق موافقت کرده است تا برای طرح‌های ایجادی و توسعه ای گردشگری که اشتغالزایی به همراه دارند، خدمات خود از جمله ضمانت نامه اعتباری و ضمانت نامه اجرای قراردادها را ارایه دهد.

**رشد 121 درصدی مبلغ ضمانتنامه ها
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با اشاره به رشد 121 درصدی مبلغ ضمانت‌نامه‌ها در چهار ماهه 96 گفت: تعداد ضمانت‌نامه‌ها در چهار ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد 37 درصدی داشته است.
«محمدحسین مقیسه» افزود: در چهار ماهه ابتدای 96 تعداد 119 فقره ضمانت نامه صادر کردیم که در چهار ماهه اول 95 این رقم 87 فقره بوده و رشد تعدادی ما 37 درصد بوده است.
وی محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در چند سال اخیر را توجه به صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد و افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، بخشی از فرآیند کمک به صنایع کوچک و متوسطی که قرار است در بخش اقتصاد مقاومتی ایفای نقش کنند را برعهده دارد.
وی یادآور شد: ضمانت‌نامه‌های اعتباری و پیمانکاری صندوق در راستای اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت تولید است.
مقیسه با تاکید بر اینکه تسهیلات دریافتی بیش از 90 درصد واحدهای صنعتی که از خدمات صندوق استفاده کردند، زیر یک و نیم میلیارد تومان بوده است که این میزان اعتبار پاسخگوی نیاز آن‌ها خواهد بود.
وی با یادآوری این که سقف تسهیلات صندوق در سال 94 از یک میلیارد تومان به سه میلیارد تومان افزایش یافت، افزود: سقف پوشش صندوق در حال حاضر حداکثر سه میلیارد تومان است که این سقف، نیاز مالی تقریبا همه واحدهای صنعتی کوچک را پاسخ می‌دهد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام **1070** 1561**خبرنگار: فریبا بابائی **انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید