112واحد صنعتی غیرفعال همدان احیاء شد/ ارتقاء جایگاه کسب و کار از 24 به 11اسکندر صیدایی روز شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: هماهنگی بانک های استان در پیشرفت طرح ها و پیشبرد امور تاثیر زیادی داشته است و این امر با استقبال سرمایه گذاران خارجی همراه شده است.
وی احداث نیروگاه 200 مگاواتی انرژی خورشیدی را از دیگر خدمات دولت روحانی برشمرد و گفت: صرفه جویی 42 میلیون متر مکعبی آب، افزایش ظرفیت هتلینگ استان، ثبت جهانی لالجین و شهر ملی مبل و منبت در ملایر و تویسرکان، از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان همدان بشمار می رود.
وی اظهار کرد: ارتقا جایگاه کسب و کار استان از 24به 11 و توسعه سامانه نوین آبیاری از دیگر فعالیت های دولت است و این توفیقات موجب شده بخشی از استعداد استان به فعلیت برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان با اشاره به یپشرفت چشمگیر طرح های عمرانی استان، گفت: اجرای 16 طرح با مشارکت سرمایه گذاری خارجی در استان کلید خورده و هم اینک سه طرح آن بهره برداری شده است.
صیدایی ادامه داد: سال گذشته یک هزار و 600 متقاضی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند و امسال 6هزار و 400 میلیارد ریال توسط سیستم بانکی به متقاضیان پرداخت شده و و یکهزار و 400 میلیارد ریال قرارداد امضا شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته سهمیه واگذاری طرح ها به بخش خصوصی در استان همدان 66 طرح بود، گفت: این در حالی است که 235 طرح به بخش خصوصی واگذار شد و امسال در شرایطی که این هسمه 67 طرح پیش بینی شده است، تاکنون 120 طرح واگذار شده و 139 طرح در حال واگذاری است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی را توسعه کشاورزی گلخانه ها اعلام و اضافه کرد: در همین چارچوب 60 هکتار از اراضی کشاورزی استان در حال ساماندهی است.
صیدایی ادامه داد: بهره برداری از 70 واحد صنایع کشاورزی و و ارتقا کشاورزی صنعتی موجب صرفه جویی 42 میلیون متر مکعبی آب شده ست و در همین راستان طرح اصلاح درختان مثمر از جمله گردو در سال زراعی 95 و 96 در سه هزار هکتار باغ های همدان در دست اقدام است.
وی بهره برداری از 141 طرح سرمایه گذاری و پیگیری اجرا ، تکمیل و بهره برداری از طرح های صنعتی از دیگر اقدامات پیش روی مسئولان استانی برشمرد.

***ایجاد اشتغال برای 11هزار و 401 تن در استان همدان
احمد توصیفیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز در این نشست گفت: ایجاد 19 هزار و 980 شغل برای سال 96 در استان پیش بینی شده که براساس آخرین گزارش 11 هزار و 401 شغل ایجاد شده است و در سامانه رصد قابل راستی آزمایی است.
ظاهر پورمجاهد مدیرکل امور روستایی استانداری همدان نیز در این جلسه گفت: در طرح اصلی ارتقای تولید و اشتغال روستایی با محوریت استانداری، سه هزار و 300 نفر تعهد اشتغال داشتیم که 40 درصد آن محقق شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سفر یک روزه خود به همدان ابتدا شرکت بین المللی رایان نیک الکترونیک واقع در شهرک صنعتی رزن را افتتاح کرد و در ادامه در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال در محل استانداری همدان حضور یافت.
پس از آن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 طرح بهزیستی در حوزه های توانمندسازی، پیشگیری، فرهنگی آموزشی، اجتماعی و فرهنگی با هزینه کرد 16 میلیارد و 940 میلیون ریال در شهرستان های همدان، نهاوند و کبودراهنگ بهره برداری می شود.
این طرح شامل مجتمع فرهنگی رفاهی عترت بهزیستی، 2 کلینیک مددکاری اجتماعی، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد، کارگاه تولیدی رهروان علی(ع)، محوطه سازی مجتمع فرهنگی ابن سینا و 2 مهدکودک شهری در شهرستان همدان است.
همچنین طرح مرکز ماده 16 رسالت در کبودرآهنگ و طرح های کارگاه پوشاک آزاد و یک مهدکودک روستایی در شهرستان نهاوند به همراه 37 واحد مسکونی در کل استان همدان بهره برداری می شود.
در این سفر یک روزه عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار در زمینی با زیربنای 2 هزار 400 متر مربع و در 2 طبقه آغاز می شود.
مجموعه ورزشی تویسرکان نیز متشکل از زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی و تنیس روی میز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با حضور علی ربیعی بهره برداری می شود.
حضور در ملایر و نشست با مسئولان این شهرستان آخرین برنامه سفر یک روزه علی ربیعی در استان همدان اعلام شده است.
7523/2090
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید